Odkurzacze Rexair Rainbow

Oryginalny system czyszczenia na bazie wody

Firma Rexair LLC z siedzibą w Troy w stanie Michigan produkuje system czyszczący Rainbow od ponad 80 lat. Jego legendarny system filtracji na bazie wody sprawił, że Rainbow jest znana na całym świecie. Dziś Rainbow Cleaning System jest sprzedawany i cieszy się popularnością w ponad 80 krajach na całym świecie.

POCZĄTKI 

Oryginalny pomysł na odkurzacz bezworkowy narodził się w latach 20. XX wieku. John W. Newcombe wynalazł „separator” — urządzenie zaprojektowane do oddzielania kurzu i cząstek stałych z powietrza. Leslie H. Green dostrzegł w tym wynalazku prawdziwy potencjał i połączył siły z Newcombe, aby opracować „Newcombe Bagless”. W 1929 roku Green założył nową korporację o nazwie Rexair, co oznacza „Król Powietrza”. Podczas gdy naród był pogrążony w Wielkim Kryzysie, firma Rexair rozpoczęła produkcję, uszlachetnianie i sprzedaż środka czyszczącego Rexair.
 
 

Rosnące zainteresowanie rozwojem firmy

W 1936 do Rexair dołączył T. Russ Hill. Zainspirowany sprzątaczami ulic w Kentucky, Hill wpadł na pomysł włączenia wody do projektu Rexair, zatrzymując kurz i brud. Ta innowacja sprawiła, że Rexair stał się wyjątkowym i ekskluzywnym produktem. Rexair opracował nowe hasło: „Wet Dust Can’t Fly!” Pod koniec lat 30. Rexair był okrzyknięty czymś więcej niż tylko odkurzaczem. Zdolność Rexair do eliminowania kurzu unoszącego się w powietrzu w domu ułatwiła życie alergikom i cierpiącym na katar sienny, a lekarze wkrótce uznali go za przełomowy produkt.
 
 

Lata wojny

Gdy Ameryka wkroczyła w II wojnę światową, firma Rexair znacznie się rozwinęła. W 1941 roku firma Rexair połączyła się z Martin-Parry Corporation z Toledo w stanie Ohio, zapewniając firmie Rexair znacznie rozszerzone możliwości produkcyjne. W czasie wojny Rexair i Martin-Parry odegrali kluczową rolę we wspieraniu działań wojennych w produkcji obudów radarów, wyrzutni rakiet oraz przegród i okładzin okrętowych. Gdy wojna się skończyła, Rexair był w doskonałej sytuacji na powojenny boom gospodarczy. Firma była solidnie ugruntowana i wkrótce Rexair stał się słowem domowym.
 
 
 

Kwitnąca okazja na rozwój 

W 1948 roku sprzedaż Rexair Cleaner zaczęła gwałtownie rosnąć. Było to częściowo spowodowane młodym sprzedawcą z Owensboro w stanie Kentucky. J.V. Sanders – lepiej znany jako „Sandy” – zobaczył demonstrację Rexair i przyjechał do Detroit w stanie Michigan zdecydowany zostać „najlepszym sprzedawcą, jaki kiedykolwiek miała firma”. Stał się tym i więcej, pomagając Rexairowi się rozwijać i prosperować. „Sandy” był uosobieniem możliwości, jaką zapewniał Rexair, i w 1953 roku został jednym z pięciu kierowników regionalnych w nowo utworzonej krajowej organizacji sprzedaży Rexair.
 
 

Narodziny Rainbow

Rok 1955 przyniósł radykalnie ulepszony Rexair Cleaner. Dzięki eleganckiej, opływowej konstrukcji i silnikowi dwukrotnie mocniejszemu niż jego poprzednik, kierownictwo Rexair zdecydowało się na przechrzczenie go na „Rainbow”. Rozwój firmy Rexair był ogromny i był wynikiem świetnego produktu, ciężkiej pracy i zaangażowania jej dealerów i kierowników regionalnych oraz poświęcenia i wizji zapewnianej przez kadrę kierowniczą.
 
 

 Rexair dostosowuje się do przyszłości

W lutowym numerze magazynu Rexevens z 1959 roku ogłoszono wiadomość — „WIELKIE MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ — Sanders and Associates kupuje Rexair”. J.V. Sanders sprawował teraz kontrolę nad Rexairem, a jego pierwszym zadaniem było pełne rozwinięcie „Rainbow Opportunity”. Dystrybutorzy Rainbow mieli teraz możliwość bycia niezależnymi właścicielami firm, a dealerzy, menedżerowie i dystrybutorzy Rainbow mogli bardziej bezpośrednio osiągnąć osobiste cele sukcesu, bezpieczeństwa i nagrody finansowej.
 

Zobowiązanie do ciągłego doskonalenia

W 1969 roku firma Rexair zaprezentowała swój nowy zakład produkcyjny o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych w Cadillac w stanie Michigan. W wyniku zaangażowania firmy Rexair w ciągłe doskonalenie produktów Rainbow ewoluowała i zaprojektowano szereg wyrafinowanych ulepszeń produktów – między innymi nowe nasadki, Power Nozzle i AquaMate. Nowa Rainbow D3 została wprowadzona na rynek w 1980 roku, była to pierwsza poważna zmiana modelu od dwudziestu lat. Dzięki nowemu, chłodniejszemu silnikowi, D3 był pierwszym zatwierdzonym przez Rainbow do „zbierania na mokro”.
 
 

Odkurzacze Rainbow na całym świecie

Już w 1947 roku firma Rexair miała oddziały w Kanadzie, na Kubie i w Meksyku. Ale dopiero w latach 80. międzynarodowa sprzedaż Rainbow naprawdę wzrosła. Rexair rozwinął międzynarodową sieć sprzedaży i dystrybucji, a Rainbow został zmodyfikowany, aby sprostać specyficznym wymaganiom krajów na całym świecie. W 1986 roku firma Rexair świętowała swoją Złotą Rocznicę, wypuszczając na rynek swój najnowszy aparat Rainbow, D4. W wyniku pięciu lat planowania, projektowania i testowania nowy Rainbow został uznany przez J.V. Sandersa za „najlepszy system czyszczący na ziemi”.
 
 

Prowadzenie drogi do nowego tysiąclecia

W 2001 roku Paul Vidovich objął kierownictwo firmy Rexair jako jej prezesa, prezesa i dyrektora generalnego. Paul rozpoczął swoją karierę w branży sprzedaży bezpośredniej w 1971 roku i na przestrzeni lat stał się jednym z największych i odnoszących największe sukcesy niezależnych dystrybutorów firmy Rexair. Jego wybitne umiejętności przywódcze i wiedza doprowadziły Rexair do wyjątkowo wysokich osiągnięć w Stanach Zjednoczonych i na wielu rynkach międzynarodowych.
 
 

Najnowsza ewolucja prawdziwie rewolucyjnego produktu

W 2019 roku Rexair ogłosił wprowadzenie na rynek zupełnie nowego modelu Rainbow SRX. W wyniku ponad trzech lat intensywnych badań, rozwoju i testów, SRX oferuje znaczną poprawę wydajności w stosunku do swoich poprzedników, a także znaczne postępy w stosunku do ofert konkurencji. Oferując ponad 20 nowych funkcji i ulepszeń, w tym nowo przeprojektowany czterobiegowy silnik o wysokiej wydajności, ulepszone możliwości oczyszczania powietrza i o 30% lepszy przepływ powietrza w porównaniu z poprzednimi modelami, SRX jest najbardziej zaawansowanym systemem sprzątania domu, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. jedyny domowy system czyszczący certyfikowany jako oczyszczacz powietrza przez Stowarzyszenie Producentów AGD.
 
 

Gotowy na przyszły sukces

Dziś Rexair LLC jest silniejsza niż kiedykolwiek. W 2019 roku prezes Rexair Paul Vidovich mianował nowego prezesa i dyrektora generalnego Momir Popovic Rexair — piątego dyrektora generalnego w historii firmy. Jako innowator i lider rynku, Rexair zapewnia klientom niezrównany produkt, który konsekwentnie znajduje się w czołówce innowacji technicznych. Zgodnie z tą tradycją Rainbow SRX jest bez wątpienia największym jak dotąd przełomem w dziedzinie domowych systemów czyszczących klasy premium i przez wiele lat zapewni firmie Rexair przewagę jako lidera w branży. 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl